Újabb ókori leletek kerültek elő a dél-olasz Reggio Calabria tengeréből, ahol éppen negyven évvel ezelőtt találták meg a riacei bronzszobrokat.
Egy bronz oroszlánfejet hozott felszínre két búvár a Capo Buzzanóval szemközti vizekből. Az ókori szobortöredéken még látszanak az egykori aranybevonat maradványai. A tizenöt kilogramm súlyú oroszlánfej jó állapotban maradt fenn. Harmadik búvártársuk az olasz sajtónak elmondta, hogy a tenger mélyén egy bronz páncélzatot is látott, egy szobrot és egy ókori hajó darabjait.
A tengerszakaszt ötszáz méteres körzetben lezárták és betiltották a halászatot is. Az olasz csendőrség tengeri régészetre specializálódott búvárai megkezdték a tengerfenék átkutatását. Az oroszlánfejet ugyanott találták meg, ahol 1972 augusztusában két bronzszobrot hoztak a felszínre.
A Krisztus előtti 5. századra datált, sportolókat vagy mitológiai alakokat ábrázoló, két méter magas riacei bronzszobrok megtalálásának negyvenedik évfordulójára kellett volna elkészülnie a számukra tervezett Reggio Calabria-i múzeumnak. A két szobor 2009 óta fekvő helyzetben látható, múzeum hiányában nem tudják hol felállítani a világon egyedülálló alkotásokat – írta az olasz sajtó.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkek:
A riacei bronzszobrok múzeum helyett egy folyosón hevernek
A legfurcsább szobrok
Ősi királyság fellegvárát őrizte a szobor
Mire szolgáltak a hatalmas oroszlánszobrok?